Ünlü Tahminci Mayıs Yatırım Stratejsini Açıkladı: Bu 5 Altcoin!

BitMEX’ten Arthur Hayes, Mayıs ayı için kripto para yatırım stratejisini paylaştı. ABD vergi sezonu ve Fed belirsizliği nedeniyle piyasada türbülans yaşanacağını öngören Hayes, stratejik yatırımları savunuyor. Hayes, hem momentum ticareti hem de uzun vadeli pozisyonlar için birkaç kripto satın almayı öneriyor. Bu bağlama ünlü tahminci Bitcoin’in yanına 4 altcoin ekliyor.

Ünlü tahminciye göre son düzeltmeler gerekli bir temizlikti!

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Mayıs ayı için kripto para yatırım stratejisiyle tartışmalara yol açtı. Özellikle, cesur tahminleri ve piyasa öngörüleriyle tanınan Hayes, seçimlerini “Mayday” başlıklı yeni bir makalede paylaştı. Bu arada, seçimleri, yatırımcılar için potansiyel fırsatlar hakkında değerli bilgiler sağlıyor. Ayrıca bu açıklama, spekülasyonları daha da körükleyen geniş kripto piyasasında bugün yaşanan toparlanmanın ortasında geldi.

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, son dönemde kripto piyasasında yaşanan türbülansı gerekli bir temizliğe benzetiyor. Nisan ortasındaki düşüşten bu yana yatırımcılar arasında bir panik gözlemledi. Ayrıca, bazıları kripto ile “işlerinin bittiğini” ilan etti. Hayes, özellikle ABD vergi sezonu, Fed eylemlerine ilişkin belirsizlik ve Bitcoin’in yarıya inmesi gibi faktörler nedeniyle bu piyasa düzeltmesini öngördü. Ayrıca, bu aşamanın kararlı yatırımcılardan “turistleri” ayıklayacağını söylüyor. Dahası, piyasa toparlandığında geri dönecek olan kripto meraklılarının direncini vurguluyor.

Arthur Hayes’in Mayıs ayı altcoin seçimleri

Bununla birlikte, Arthur Hayes “Mayday” adlı makalesinde önümüzdeki ay için kripto para yatırım stratejisini özetliyor. Son zamanlarda piyasada yaşanan çalkantılara rağmen Hayes, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük varlıkların dayanıklılığını vurguluyor. Bu yüzden, kripto piyasasında yükseliş eğilimini sürdürüyor. Bu arada, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarıyla ilgili endişeleri reddediyor. Hayes, bunları ABD vergi sezonu ve Fed’in eylemlerini çevreleyen belirsizlik gibi faktörlere bağlıyor. Öte yandan Hayes, Bitcoin ve Ether’in uzun vadeli rezerv varlıklar olarak biriktirilmesini savunurken, yüksek betalı altcoin projelerine olan ilgisini de dile getiriyor.

Arthur Hayes’in savunduğu diğer altcoin projeleri arasında Solana (SOL) önde geliyor. Hayes’in stratejisinde ayrıca, dogwifhat (WIF) ve özellikle Dogecoin yer alıyor. Özellikle, Dogecoin’i “OG doggie coin” olarak da etiketliyor. Ayrıca, yatırım tezi, piyasaya kademeli likidite enjeksiyonu etrafında dönüyor. Bunun aşağı yönlü fiyat baskısına karşı tampon oluşturacağını söylüyor. Ayrıca, kademeli bir yükseliş trendinin önünü açacağını öngörüyor.

Haey stratejisi: ‘Mayıs’ta Al, Uzaklaş!’

Arthur Hayes stratejisini “Mayıs’ta Al, Uzaklara Git!” alt başlığında özetliyor. Bu bağlamda Hayes yaz aylarında piyasa fırsatlarından yararlanmanın önemini vurguluyor. Seçtiği altcoin projelerine yatırım yaparak son piyasa düzeltmesinden yararlanmayı planlıyor.

Bu arada BitMEX kurucu ortağı, “momentum ticaret pozisyonları” için Dogecoin ve Solana ticareti yapacağını söylüyor. Ayrıca, uzun vadeli pozisyonlar için ise bahsini Pendle’a (PENDLE) koyduğunu belirtiyor. Arthur Hayes özellikle stratejik yatırımlara duyulan ihtiyacın altını çiziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir